Terasinės lentos – namo eksterjero dizaino elementas, išryškinantis pasirinktą stilių, pabrėžiantis namo spalvą. Būtina atrasti tinkamą terasinių lentų spalvą, nes atlaidžiai pasirinktas atspalvis gali sugadinti bendrą įspūdį. Tam, kad nepaklystumėte spalvų variacijose, būtina prisiminti keletą esminių patarimų.

Spalvinių grupių pasirinkimas

Kai dažų, skirtų terasinėms lentoms, visa galybė, svarbu išskirti bent esmines spalvų grupes, kurios palengvins pasirinkimą. Pilkai grupei priskiriamos visos spalvos, nuo subtiliausios pilkšvos iki grafito atspalvio. Auksinei rudai grupei priskiriamos šiltų atspalvių ruda gama. Klasikinė ruda spalva yra apibūdinamas tradicinis rudos atspalvis ir dar tamsesnis – šokolado. Raudonai rudas atspalvis sulieja rudos ir raudonos spalvų natas.

Namų ir terasos lentų spalva

Nors daugelis mano, jog terasinių lentų spalva turi būti artima arba identiška namo atspalviui, nevenkite švelnių kontrastų – taip namas vizualiai nesusilies su terasa, bus išryškinta terasos erdvė. Pavyzdžiui, namams, kurie yra rusvai gelsvos, geltonai rudos spalvos, puikiai tinka įvairiausi rudi atspalviai. Raudonai rusvomis spalvomis nudažytos  terasinės lentos puikiai išryškina įvairiausių atspalvių namus.

Šilti ir šalti tonai

Renkantis spalvą terasai, pirmiausia turite identifikuoti jūsų namo spalvos pobūdį – ar jis artimas šiltai, šaltai spalvų grupei. Tada namų spalvos pobūdį reikia derinti su terasos lentų – jeigu namas yra šiltų atspalvių, šilto atspalvio patartina rengti ir terasines lentas. Jeigu norite išlaikyti terasinių lentų spalvą neutralią, patartina rinktis tonus iš pilkos spalvos grupės.

Vasaros karščiai

Spalva turi būti ne tik puikus dizaino, bet ir praktiškas sprendimas. Neužmirškite, jog pasirinktus tamsias, tamsiai rudas spalvas, vasarą jūsų terasinės lentos greičiau įkais. Jeigu vasaros metu jūsų terasa yra intensyviai apšviečiama, patartina rinktis švelnias, pastelines arba neutralias spalvas. Renkantis spalvas būtina atkreipti ir dėmesį, ar dažai yra atsparūs UV spinduliams.

Drąsiausiems

Tie, kurie nori ypatingai išskirti terasos erdvę, patartina derinti keletą spalvų: rinkitės šviesas pastelines spalvas ir jas derinkite su tamsia ruda arba raudonai ruda spalva. Sukuriamą spalvų mozaiką pagyvintų ir dinamiškas terasinių lentų išdėliojimas, sukuriantis savitą raštą.

Renkamės pavyzdžius

Dažnai parduotuvėje prie dirbtinės šviesos pateikiamos terasinės lentos ir dažų atspalviai atrodo tobulai, tačiau spalvas pritaikius prie namo fasado, galutinis variantas nedžiugina. Patartina pasirinkti bent keletą terasinių lentų dažymo pavyzdžių – taip galėsite įsitikinti, ar pasirinkta spalva tinkama, palyginti pasirinktos spalvos ir pavyzdžiui, jūsų lauko durų atspalvį.

Rinkdamiesi terasines lentas neužmirškite, jog terasa turi sukurti spalvinę harmoniją. Net ir trokštantiems išskirtinumo ir ryškių spalvų, patartina neatsiriboti nuo aplinkos – net ir drąsiausiems patartina visiškai neignoruoti namų eksterjero spalvų.