Kruopščiai atliktas stogo pakalimas su kokybiškomis apdailos lentomis puošia visą namą.
Stogo pakalimas – tai šlaitinio stogo atbrailos ir frontono juostos apkalimas dailylentėmis arba lentomis. Dėl tokios paskirties jos ir vadinamos stogo pakalimo lentomis.

Stogo pakalimo lentos – apdirbimas

Pakalimo lentas rekomenduojama naudoti džiovintas. Dažnai naudojamos obliuotos, nors prie namo eksterjero kartais dera ir šiurkščios faktūros pakalimo lentos, gaunamos skeliant lentas juostiniu pjūklu. Tokiu būdu apdorojant lentas, paviršius pasidaro labiau porėtas ir dažai gali geriau įsigerti. Šių pakalimo lentų tarnavimo laikas pailgėja iki kelių kartų.
Obliuotų lentų labiau išryškėja medienos tekstūra, jos pakankamai lengvai valomos, tačiau jas dažniau reikia atnaujinti.

Stogo pakalimo lentos – dažymas

Pakalimo lenteles rekomenduojama dažyti pramoniniu būdu. Tai užtikrina lentų ilgaamžiškumą. Kad dažymas būtų kokybiškas (užtikrintas tinkamas dažų sluoksnis ir geras dažų sukibimas), pakalimo lenteles geriausia būtų dažyti pramoniniu būdu iškart po obliavimo. Dažant „rankiniu“ būdu, lentelės pabuvusios natūraliomis sąlygomis, pakeičia savo paviršinę struktūrą. Tai įtakoja pakalimo lentelių patvarumą. Pramoninis dažymas ypatingai naudingas, jei darbai vyksta šaltuoju metų laiku, nes esant žemai temperatūrai lentų rankiniu būdu visai negalima dažyti.

Profiliai

Naudojamos tos pačios stačiakampio arba rombo skerspjūvio lauko dailylentės, tik būtinai be špunto.
Pakalimo lentelės gaminamos užapvalintais kampais. Visų pirma taip praktiškiau – pervežant ir darbo metu nepažeidžiami kampai, vadinasi nesugadinamas ir estetinis vaizdas.
Be to tarp lentelių rekomenduojama palikti 3 – 4 mm tarpelius – taip užtikrinama oro cirkuliacija. Pastogėje nesikaups kondensatas, o ir pačios lentelės neišsikraipys.

Rombo skerspjūvio pakalimo lentelės