Kartais, kai ieškome kuo ne tik papuošti namų aplinką, bet ir suteikti kambariui jaukumo, renkamasi dienines kambario užuolaidas. Ir taip yra pakankamai sudėtinga jas išsirinkti – kokios medžiagos, kokio ilgio ar kokių raštų jas rinktis. Tačiau dar labiau pasunkina paieškas vyraujantys mitai. Taigi, dabar pateiksime keletą mitų apie užuolaidas, kuriuos reikėtų praleisti pro ausis.

Mitas: užuolaidos sumažina erdves

Tai yra vienas labiausiai vyraujančių mitų. Iš tiesų, visai nesvarbu kokiame bute ar name gyvenate: mažame ir erdviame ar dideliame ir apkrautame  – dieninės užuolaidos padailina visą kambario interjerą ir jokiais būdais nemažina jo erdvės. Apie tai atsiliepia ir užuolaidų pardavėja Gintarė: „Dažnai susiduriu su šiuo mitu, kai ateina žmonės pirkti savo nedideliam būstui užuolaidų. Tada aš jų paklausiu, kodėl jie taip galvoja. Pasirodo, šis mitas itin sklando interneto platybėse. Galiu drąsiai teigti, jog tai yra netiesa. Dieninės užuolaidos yra lengvos, plonytės ir jos neapsunkina ir neapkrauna kambario. Be to, jeigu kambarys nedidelis, pro užuolaidas persišviečiantys saulės spinduliai kaip tik suteiks erdvumo pojūtį.“

Mitas: užuolaidos netinka mažai apšviestame kambaryje

Tai yra dar vienas mitas. Jeigu pas jus kambarys yra tamsesnis, svarbiausia, turi būti pasirinktos tinkamos dieninės užuolaidos. Jeigu pasirinkote plonesnio audinio, dienos šviesa puikiai pateks į kambario aplinką ir itin daug šviesos. Be to, jeigu norite išlaikyti visada švelnesnę ir šiltesnę kambario spalvą, pasirinkite užuolaidas, kurios turi šiltesnių atspalvių, tokių kaip gelsva, rausva. Pro langą krintanti dienos šviesa ne tik užpildys kambarį, bet ir suteiks kambariui daugiau spalvoto jaukumo.

Mitas: užuolaidos daug kainuoja

Tikrai ne visos užuolaidos kainuoja labai daug. Jų kaina dažniausiai priklauso nuo medžiagos, iš ko dieninės užuolaidos yra pagamintos ir nuo matmenų. Galima atrasti tikrai nemažą užuolaidų asortimentą, kurios yra tikrai nebrangios ir gali tarnauti Jūsų namams daugelį metų.

Renkantis savo namams dienines užuolaidas yra itin svarbu nekreipti dėmesį į sklandančius mitus. Tai padės Jums greitai, lengvai bei kokybiškai jas išsirinkti.