Pagrindinis medienos impregnavimo tikslas – apdoroti medieną įvairiomis cheminėmis priemonėmis, kurios apsaugotų ją nuo įvairių nepageidaujamų aplinkos veiksnių: grybelio, puvinio, kenkėjų, spalvos pokyčio. Veikiant biocidinėms medžiagoms  žūsta medieną ardantys organizmai, todėl medienos impregnavimas ženkliai prailgina jos eksploatavimo laiką. Todėl jeigu norite užtikrinti ilgalakę apsaugą, taupyti savo laiką ir pinigus – siūlome medieną visgi impregnuoti.

Medienos impregnavimo būdai

Skiriami du medienos impregnavimo būdai: paviršinis ir giluminis/vakuuminis. Mūsų lentpjūvėje galite impregnuoti medieną abiem būdais.

Paviršinis medienos impregnavimas atliekamas mirkant medieną keliolika minučių pramoninėje vonioje tam tikros koncentracijos tirpale. Taip impregnantas padegia tik medžio paviršių, todėl taip impregnuota mediena nėra labai atspari ir dažniausiai naudojama vidinėms namo kinstrukcijoms (pvz. stogo).
Prieš renkantis tokį medienos impregnavimo būdą, svarbu žinoti, kad mediena turi būti džiovinta ir aplinkos temperatūra turėtų būti ne žemesnė nei -10o C.

Giluminis/vakuuminis medienos impregnavimas atliekamas patalpinus medieną į impregnavimo kamerą.  Įjungiamas vakuumas ir ištraukiamas oras iš kameros, o taip pat ir iš medienos ląstelių. Kamera užpildoma impregnantu ir įjungiamas didelis slėgis, kad impregnantas kuo geriau įsigertų į medieną. Tada vėl įjungiamas vakuumas ir ištraukiamas impregnanto perteklius.
Giluminis/vakuuminis impregnavimo būdas yra nepakeičiamas, kai mediena bus naudojama konstrukcijoms, pastoviai veikiamoms nepalankių oro sąlygų, t. y. drėgmės ar turės sąlytį su žeme.