Daugelis gyvenančių nedideliuose būstuose susiduria su erdvės trūkumo problema. Tačiau nėra padėties be išeities, siūloma nemažai sprendimų, kaip rasti vietos net mažiausiame bute: daugiafunkciai baldai, sofos-lovos, miegami foteliai, tinkamas apšvietimas ir spalvų pasirinkimas.

Rinkitės tinkamus baldus

Daugelis žino apie sofas-lovas, tačiau ne visi yra girdėję apie fotelius-lovas. Tai nedidelis daugiafunkcis baldas, dieną naudojamas patogiai atsisėsti, o naktį skirtas miegoti. Miegamas fotelis turi daug privalumų:

  • neužima daug vietos. Tinka mažoms erdvėms, kurių nesinori užgriozdinti dideliais baldais, atlieka tą pačią funkciją kaip ir sofa-lova, tik yra dar kompaktiškesnis.
  • paprasta naudoti. Fotelis-lova išsiskleidžia lengvai, jame gali miegoti jūsų svečiai ar jūs pats, o ryte gali būti per kelias akimirkas sugrąžinamas į pradinę padėtį.
  • yra patogus. Galima manyti, kad miegami foteliai yra kompaktiški, bet nepatogūs. Vis dėlto dauguma yra erdvūs ir komfortiški, pagaminti iš tvirto čiužinio.
  • Miegami foteliai yra įvairių dydžių stilių, medžiagų ir spalvų, todėl nesunku rasti sprendimą tiek klasikinei svetainei, tiek moderniam svečių kambariui.

Apgalvokite spalvas ir apšvietimą

Būstą galima padidinti ir vizualiai. Šviesūs ir šalti atspalviai, smulkūs ornamentai praplečia erdvę. Pakabinamos lubos ir tinkamas apšvietimas arba intensyvios spalvos grindys sudaro aukštos patalpos įspūdį. Padidinti patalpą gali ir skirtingų krypčių linijos: horizontalios padidina erdvę į plotį, tačiau vizualiai žemina lubas, o vertikalios veikia atvirkščiai.

Veidrodiniai paviršiai gali net du kartus praplėsti patalpą. Juos galima pritaikyti labai įvairiai: įmontuoti į sieninės spintos duris, jais papuošti kavos staliuką ar kitą nedidelę interjero detalę. Šviesa, atsispindinti nuo veidrodinių paviršių suteikia kambariui dar daugiau erdvės.

Vis dėlto spalvos nepadės, jei jūsų bute bus per daug baldų ir daiktų. Atsikratykite nenaudojamų, knygų, buitinės technikos, vietoj didelių spintų ar spintelių rinkitės sieninę spintą, nišines spinteles, dideles lovas gali pakeisti miegami foteliai.

Net ir nedidelis butas gali būti erdvus. Patalpą padidinti padeda tinkamos spalvos ir apšvietimas, daugiafunkciai baldai: miegami foteliai, sieninės spintos. Jei būste vis dar trūksta vietos, pagalvokite, gal turite per daug nereikalingų daiktų, kurių atsikračius būstas taptų daug erdvesnis ir šviesesnis.