Siekiant, kad tvora kuo ilgiau išliktų nepakitusi, jos gamybai rekomenduotume naudoti gerai išdžiovintą medieną, vėliau impregnuoti ir dažyti. Tvorą patartina  maždaug kas 5 metus perdažyti, kad ji ir toliau atrodytų nepriekaištingai.
Medinės tvoros ilgaamžiškumą užtikrina teisingai pasirinktos technologijos ir montavimo standartų taikymas.

Medinių tvorų kokybė

Vienas svarbiausių medinės tvoros ilgaamžiškumo veiksnių yra medienos džiovinimas. Mediena yra tik žaliava, kuri pasidaro vertinga konstrukcine medžiaga tik ją išdžiovinus. Rekomenduojama naudoti džiovintos medienos lentas tvorai, kadangi džiūdama mediena traukiasi ir deformuojasi, o tai gali sugadinti estetinį vaizdą.
Kokybė priklauso ir nuo medienos rūšies, medienos paruošimo būdų. Vienas jų – medienos impregnavimas. Tokia mediena išlaiko turimas savybes 15 – 30 metų priklausomai nuo impregnavimo būdų. Dažniausiai naudojami du impregnavimo būdai: vakuuminis (giluminis) impregnavimas ir impregnavimas mirkymo būdu.

Lentų tvorai obliavimas: taip ar ne

Kokias lentas tvorai – obliuotas ar ne – pasirinkti, tai kiekvieno šeimininko apsisprendimo reikalas, tačiau reikėtų aptarti tokių apdirbimo būdų privalumus ir trūkumus.
„Šiurkščios“ lentos yra ilgaamžiškesnės dėl geresnio dažų sukibimo. Neobliuotas paviršius turi atviras poras, dėl šios priežasties dažai geriau sukimba su mediena ir giliau į ją įsigeria. Mūsų lentpjūvėje medieną galima dažyti pramoniniu būdu. Taip apdorojant medieną, jos tarnavimo laikas prailgėja iki 15 – 20 metų.
Obliuotos lentos tarnauja trumpiau, tačiau jos lengviau valomos. Be to obliuojant lentas atidengiama medienos tekstūra, tai suteikia išskirtinį estetinį vaizdą, sustiprina medienos įspūdį.

Profiliai ir mediena lentoms tvorai

Mes prekiaujame pušinėmis ir maumedžio medienos lentomis tvorai. Standartiškai – vidutinio drėgnumo ir neobliuotomis.

Lentų tvorai skerspjūviai:

  • stačiakampio skerspjūvio tvorų lentos;
  • tvorų lentos „sušvelnintais“ kampais;

Kaina

Lentų tvorai kaina priklauso nuo Jūsų pasirinktos medienos rūšies, kokybės ir apdorojimo.