Lauko dailylenčių kokybė priklauso nuo žaliavos, džiovinimo ir obliavimo kokybės. Dažniausiai naudojama žaliava yra eglė arba pušis. Ši mediena, lyginant su mūsų vietine, yra tankesnė, atsparesnė mechaniniam ir atmosferiniam poveikiui.

Visų pirma mediena džiovinama moderniose džiovyklose, vėliau, naudojant įvairias frezas, formuojamas lauko dailylentės špuntas arba reikiamu kampu frezuojamas kraštas, priklausomai nuo lauko dailylentės skerspjūvio tipo.
Dailylenčių obliavimas

Prieš renkantis dailylentes – obliuotas ar ne, verta paminėti kai kuriuos obliuotų lentelių privalumus. Šiurkštaus profilio lauko dailylentės žymiai geriau įgeria dažus, nei obliuotos, todėl būtent dėl šios priežasties jos ilgaamžiškesnės.  Obliuotos dailylentės prasčiau įgeria dažus, todėl jų tarnavimo laikas trumpesnis. Tad jeigu galvojate savo būsto statybai naudoti obliuotas dailylentes ir norite patvaresnių, naudokite pramoniniu būdu dažytas dailylentes, jos taip greit nepareiklaus atnaujinimo. Pramoninis dažymas prailgina dailylenčių tarnavimo laiką 30 %. Taip yra dėl to, kad pramoninis dažymas vyksta iškart po obliavimo, kol medienos poros dar atviros, dėl šios priežasties dažai geriau įgeriami.

Lauko dailylenčių profliai