Nors daugelis svajoja apie galimybę gyventi nuosavame name su terasa, tačiau retas pagalvoja, kaip iš tikrųjų reikia jį pastatyti iš esmės – juk nepakanka išlieti pamatų ir sukonstruoti stogo. Yra kur kas sudėtingesnių ir daugiau dalykų, kuriuos derėtų apgavoti. Pavyzdžiui, kanalizacijos talpos bei kiti techniniai dalykai, kurių išorėje nesimato. Taigi aptarkime juos iš arčiau.

Tvirtos statybinės medžiagos

Pirmasis dalykas, apie kurį reikia pagalvoti statant namą yra tvirtos medžiagos. O jų tvirtumas nepriklauso vien tik nuo šilumos, tačiau taip pat nuo ypatybių, kurios leidžia išlaikyti šilumą, o šiluma pasiekiama sunaudojant mažiausią kiekį energijos. Taip pat svarbu atlikti sandarumo testą.

Geologiniai tyrimai

Tiesa ta, kad atlikus geologinius tyrimus galima sutaupyti net kelis šimtus eurų, kuriuos galėtumėte išleisti ant pamatų. Kadangi projektuotojas visuomet projektuoja stipresnius pamatus, jeigu nemato atliktų geologinių tyrimų. Todėl, kaip ir kanalizacijos talpos, jie labai svarbūs namų statyboms.

Sienos

Dabar pakalbėkime šiek tiek apie pačias sienas. Yra viena svarbi taisyklė, jeigu nenorite sušalti savo pačių pastatytame name. Geriau plonas, bet storu sluoksniu apšiltintas mūras negu storas mūras, tačiau labai plonas šildomasis sluoksnis.

Ką derėtų žinoti apie langus?

Svaru suprasti, kad A+ klasės langus reikia montuoti šiltinamajame sluoksnyje, bet ne mūrinėje angoje. Pluoštiniai laikikliai dedami prie konstrukcijos, o prie jų tvirtinamas lango rėmas. Pastarieji yra pigesni nei termoizoliaciniai profiliai, todėl derėtų pasirinkti, ar norite montuoti paprasčiau, ar jums rūpi pigesnis variantas.

Kanalizacija

Galiausiai, jokiu būdu negalima pamiršti ir kanalizacijos vamzdžių bei talpų. Kanalizacijos talpos užtikrins, kad jūsų namų nuotekomis bus pasirūpinta – tai yra tualetas, vonia bei kitos buitinės atliekos.

Taigi, dabar kuomet jau žinote svarbiausius žingsnius statant namą, belieka juos visus prisiminti ir įvykdyti. Nepraleiskite nei vienos svarbios detalės, jeigu norite, kad jūsų namai būtų šilti, ekonomiški ir juose būtų gera gyventi. Kokybiškumas priklauso nuo to, kaip atliksite visus etapus.