Miegamasis – tai svarbi asmeninė erdvė, į kurią turi būti visada malonu grįžti. Miegamojo interjeras turi būti sudėtas kruopščiai, apgalvojus visas smulkmenas, kad jos tarpusavyje derėtų. Nereiktų persistengti ir padaryti miegamojo erdvę daugiafunkcine zona, kurioje dirbsite, valgysite ir žiūrėsite televizorių. Kuo daugiau detalių naudosite, tuo mažesnis kambarys atrodys.

Interjero komponavimo žingsniai

Sukurti gerą miegamojo interjerą užtrunka laiko ir reikia gerai pasukti galvą. Reikia atsižvelgti į namų stilių, spalvas, skirti dėmesio net mažiausioms detalėms. Tam, kad visa tai būtų lengviau įveikti pateikiami pagrindiniai patarimai į rengiant šį kambarį:

  • Išsirinkite kokio stiliaus kambario norėtumėte. Vienas populiariausių – skandinaviškas, kuriame atsispindi paprastos šviesos spalvos be raštų ar kitų dėmesį atkreipiančių detalių. Miegamojo interjeras taip pat gali būti ir modernus, minimalistinis, klasikinis ar kitoks. Pasirinkus kambario stilių bus lengviau derinti kambario dekoracijas ir spalvas.
  • Stilių atitinkanti lova. Nepamirškite įvertinti kambario erdvės, lovos dydis neturėtų būti per didelis arba per mažas. Tai turėtų būti pagrindinis baldas, prie kurio derinami kiti kambario baldai.
  • Kambaryje turėtų užtekti vietos ne tik lovai, bet ir spintai. Jeigu kambarys yra nepakankamai didelis, kad jame tilptų daugiau baldų nei tik spinta ir lova, rinkitės funkcionalumu pasižyminčią rūbų vietą, kuri turėtų daugiau stalčių, lentynų ir pakabų.
  • Krėslas. Modernus miegamojo interjeras taip pat turėtų turėti ir krėslą knygai skaityti ar šiaip atsipalaiduoti kol dar neatėjo laikas miegui. Patogus variantas – “Magrės baldų” kataloge esantis išsiskleidžiantis krėslas su vieta kojomis. Tai gali tapti ne tik stilingu kambario baldu, bet ir patogia vieta žiūrėti filmą.
  • Apšvietimas. Kambaryje rekomenduojama turėti kelių tipų apšvietimus. Pirmas – pagrindinis, kuris bus skirtas apšviesti visą kambarį ir išsklaidyti šešėlius, antras – papildomas, kuris bus skirta sukurti jaukią ir romantišką šviesą vakare. Tam puikiai tinka toršeras, kuris gali būti pastatytas prie krėslo, ar sieninė lempa.

Papildomos miegamojo interjero detalės

Įvykdžius pagrindinius miegamojo įrengimo žingsnius galima pasirūpinti kambario pagyvinimu pridedant dekoracinių detalių. Lovą ir krėslą galima papuošti įvairiais tekstilės užklotais, pagalvėlėmis. Langus uždengiant užuolaidomis ar roletais ne tik apsisaugosite nuo nepageidaujamų žvilgsnių, bet ir nuo nereikalingų saulės spindulių. Miegamojo interjeras ir langų danga yra svarbi kambario jaukumo kombinacija, galinti koreguoti kambario spalvas ir dydį. Papuoškite sienas paveikslais, kurie papildo kambario dizainą, nekabinkite ant sienų bet ko. Atsižvelgę į šiuos patarimus sukursite norimą savitą kambarį, kuriame galėsite ilsėtis.