Medžio briketai – gaminami iš sausų, neapdorotos medienos drožlių. Jie suspaudžiami aukštu slėgiu be jokių papildomų rišamųjų medžiagų. Medieną presuojant aukštu slėgiu – ji virsta kietuoju kuru. Taip simplifikuotai  galima paaiškinti, koks yra briketų gamybos būdas.

shutterstock_400950244

Skirtingos sudėties briketai turi įvairiapusiškas degimo savybes. Vieni jų tinkami židiniui, kiti labiau tinkami norint namuose palaikyti pastovią šilumą dieną, kiti priešingai – skirti naktiniam šiluminio katilo kūrenimui. Kadangi vyrauja tokia įvairovė – pradedančiam naudotis briketais yra sunku apsispręsti, kokie jam tinkamiausi.

Paprasiausias sprendimas, jei nežinote kokios rūšies briketus pirkti – rinktis miksuotos medienos paletę. Kiekvieni briketai pagamina labai daug energijos – šilumos, todėl išsirinkę bet kuriuos neprašausite. Vis dėl to, kaip ir visur, taip ir čia – turite išbandyti skirtingas rūšis, tam kad rastumėte Jūsų šiluminius poreikius labiausiai atitinkantį produktą. Paprastai besirenkant briketus dėmesys turi būti sutelkiamas ties:

·         Briketų sudėtimi – jie gali būti gaminami iš spygliuočių, medžio atliekų, popieriaus, kietmedžio ir daugelio kitų organinių medžiagų. Žinoma, pigūs briketai, kurie neretai gaminami iš perdirbtos medienos atliekų, visada sudaro riziką, kad sudėtyje bus klijų ir kitų pašalinių medžiagų, kurios padidins peleningumą ir sutirštins nemalonų dūmų kvapą.

·         Presavimu – nuo suspaudimo lygio priklauso, briketų degimo kokybė. Paprastai nebrangiems briketams naudojamos ne itin aukštos klasės presavimo mašinos, todėl jų suspaudimo lygis nėra didelis. Jei ieškote kokybės – ant įpakavimo ieškokite tankumo lygio ne mažesnio nei 1000 kg/m3. Tai užtikrins, kad briketų degimo laikas bus ilgas ir efektyvus – pagamins daug šilumos.

·         Pelenais – jų kiekis matuojamas pagal tai kiek pelenų liko sudeginus briketus. Jis priklauso nuo sudėties ir degimo laiko. Todėl jei norite briketų, kurie dega ir dieną, ir naktį – pelenų bus daugiau. Tačiau tai nereiškia, jog produkto kokybė yra prasta – tai tiesiog atspindi degimo laiko, išgaunamos šilumos ir pelenų santykį.

·         Vandeningumu – paprastai medžio briketai savo sudėtyje turi vandens, kuris pasireiškia drėgmės pavidalu. Tai sudaro mažiau nei 10 %. Aukštos kokybės briketai yra išdžiovinami iki 6 %. Bendrine prasme – sausesni yra geresni. Vis dėl to, itin sausų nekokybiškai supresuotų briketų kokybė nukenčia – nes jie per greitai sudega ir neužtikrina efektyvaus namų šildymo.

Šie keturi veiksniai pagelbėja žmonėms, kurie dar ne itin gaudosi briketų labirintuose, bet nori pradėti naudotis šiuo apšiltinimo būdu.  Atminkite, jog jei dvejojate patarimo visada galite paklausti pas specialistus, nuvykę į bet kurią kietojo kuro pardavimo vietą. Tegul Jūsų namuose visada vyrauja maloni šiluma!